One weekend = three exhibitions!
Your dog can become Romanian Champion!
2 x CAC - any Champion dog of another country becomes Romanian Champion!
3 x CAC (one of them in CACIB) - any dog becomes Romanian Champion!
3 x CACJ (one of them in CACIB) - any Junior dog becomes Romanian Junior Champion!

Schedule

13 April 2019
C.A.C. 09:00 Judging at rings
C.A.C.I.B. 14:00 Judging at rings
14 April 2019
C.A.C.I.B. 10:00 Judging at rings

  C.A.C.
13 April 2019
C.A.C.I.B.
13 April 2019
C.A.C.I.B.
14 April 2019
Georgiy Onishchenko Rest of Group 2
Group 5
Group 10
Group 2: Boxer, Deutsche Dogge, Dobermann, Pinscher, Bulldog, Schnauzer Group 2: Kavkazskaia Ovtcharka, Sredneasiatskaya Ovtcharka, Tchiorny Terrier
Oksana Grebeniuk Group 1: Deutsche Schaferhund
Group 2: Sredneasiatskaya Ovtcharka
Group 2: Tchiorny Terrier, Lanseer, St. Bernhardshund, Newfoundland, Dogo Argentino, Leonberger
Group 5
Group 3
Miroslav Václavík Group 2: Boxer, Deutsche Dogge, Dobermann, Pinscher, Schnauzer, Bulldog Rest of Group 1
Group 10
Group 7
Group 8
Oliver Simon Group 8
Group 9: Bouledogue Francais, Pug
Rest of Group 9 Group 2: Berner Sennenhund, Cane Corso, Dogo Canario, Landseer, St. Bernhardshund, Newfoundland, Leonberger, Dogo Argentino
Tamás Jakkel Group 3 Group 4
Group 8
Rest of Group 9
Enrico Drudi Group 2: Tchiorny Terrier, St. Bernhardshund, Newfoundland, Leonberger, Dogo Argentino, Landseer
Group 7
Group 2: Cane Corso, Rottweiler, Dogo Canario, Mastiff, Do-Khyi, Tosa, Bullmastiff, Dogue de Bordeaux, Perro Dogo Mallorquin, Shar Pei Group 5
Group 6
Marian Drăgănescu Rest of Group 9 Group 1: Ciobănesc Românesc Mioritic, Ciobănesc Românesc Carpatin
Group 2: Ciobănesc Românesc de Bucovina, Kavkazskaia Ovtcharka, Sredneasiatskaya Ovtcharka
Ciobănesc Românesc Corb
Group 4
Group 9: Bouledogue Francais, Pug
Augustin Ionescu Rest of Group 1 Rest of Group 2
Group 3
Group 1: Ciobănesc Românesc Mioritic, Ciobănesc Românesc Carpatin
Group 2: Ciobănesc Românesc de Bucovina, Mastiff, Do-Khyi, Tosa, Bullmastiff, Dogue de Bordeaux, Perro Dogo Mallorquin, Shar Pei
Ciobănesc Românesc Corb
Csaba Zsolt Lokodi Group 1: Ciobănesc Românesc Mioritic, Ciobănesc Românesc Carpatin
Group 2: Ciobănesc Românesc de Bucovina
Ciobănesc Românesc Corb
Group 4
Group 6
Group 2: Berner Sennenhund
Group 7
Group 9: Bouledogue Francais, Pug
Group 1: Deutsche Schaferhund
Rest of Group 1
Group 10
Csaba Levente Furo Group 2: Rottweiler, Cane Corso, Dogo Canario, Kavkazskaia Ovtcharka    
Sergej Vanzha Group 2: Berner Sennenhund, Mastiff, Do-Khyi, Tosa, Bullmastiff, Dogue de Bordeaux, Perro Dogo Mallorquin, Shar Pei Group 1: Deutsche Schaferhund
Group 6
Group 2: Bulldog, Boxer, Deutsche Dogge, Schnauzer, Pinsher
Rest of Group 2
Tamás Török     Group 2: Dobermann, Rottweiler

Judges

 

Marian Drăgănescu
Romania

Enrico Drudi
San Marino

Csaba Levente Furo
Romania

Oksana Grebeniuk
Ukraine
 

Augustin Ionescu
Romania

Tamás Jakkel
Hungary

Csaba Zsolt Lokodi
Romania

Georgiy Onishchenko
Ukraine
 

Oliver Simon
Croatia

Tamás Török
Hungary

Miroslav Václavík
Czech Republic

Sergej Vanzha
Slovakia

The organizers may change the judges list.