Clasa baby/minor puppy - în ultima modificare a regulamentului de organizare a competițiilor, vârsta minimă de participare la clasa baby a crescut la 4 luni.
ANUNȚ referitor la coada și/sau urechile cupate
Conform prevederilor art. IV alin. 12 din Regulamentul A.Ch.R. pentru competiții canine
este interzisă transmiterea formularului de înscriere, înscrierea, intrarea în spațiul
competițional și participarea la competițiile canine a câinilor care prezintă coada și/sau
urechile cupate în alte scopuri decât cele curative. Dovada cupării cozii și/sau a urechilor
în scopuri curative o constituie doar mențiunea/mențiunile în acest sens, semnătura și parafa
medicului veterinar care a efectuat intervenția chirurgicală de cupare trecute în carnetul
de sănătate sau în pașaportul câinelui.
În cazul în care ați făcut deja inscrierea și vă găsiți în imposibilitatea de a participa la
expoziție conform noului regulament, vă rugăm să ne contactați!
20.04.2024 | C.A.C. |
20.04.2024 | C.A.C.I.B. |
20.04.2024 | Competiția de Club Euroclub Tibetan Mastiff Do-Khyi |
21.04.2024 | C.A.C. |
21.04.2024 | C.A.C.I.B. |
C.A.C. 20.04.2024 |
C.A.C.I.B. 20.04.2024 |
C.A.C. 21.04.2024 |
C.A.C.I.B. 21.04.2024 |
|
---|---|---|---|---|
Grupa 1 | Sarnyai Zita | Alin Dumitrescu | Galyna Kalinichenko | Peter Firic |
Grupa 2: Deutscher Boxer, Dobermann, Rottweiler, Bullmastiff, Tosa Inu, Deutsche Dogge | Fúró Csaba | Szokol Erika | Gonzalbo Lorenzo Maite | Galyna Kalinichenko |
Grupa 2: St. Bernhardshund, Newfoundland, Chien de Montagne des Pyrenees, Hovawart, Do-Khyi, Sredneasiatskaya Ovtcharka, Kavkazskaïa Ovtcharka | Călin Mitra | Galyna Kalinichenko | Szokol Erika | Petru Muntean |
Grupa 2: Schnauzers, Pinschers, Dogo Argentino, Cane Corso, Presa Canario, Ciobănesc Românesc de Bucovina, Ciobănești Elvețieni Restul Grupei 2 |
Galyna Kalinichenko | Szabó Sándor | Fúró Csaba | Szokol Erika |
Grupa 3 | Marian Drăgănescu | Sarnyai Zita | Szabó Sándor | Goran Dojchinoski |
Grupa 4 | Gonzalbo Lorenzo Maite | Petru Muntean | Marian Drăgănescu | Szabó Sándor |
Grupa 5 | Goran Dojchinoski | Peter Firic | Petru Muntean | Alin Dumitrescu |
Grupa 6 | Peter Firic | Călin Mitra | Petru Muntean | Marian Drăgănescu |
Grupa 7 | Peter Firic | Călin Mitra | Goran Dojchinoski | Marian Drăgănescu |
Grupa 8 | Petru Muntean | Gonzalbo Lorenzo Maite | Goran Dojchinoski | Sarnyai Zita |
Grupa 9 | Alin Dumitrescu | Goran Dojchinoski | Sarnyai Zita | Gonzalbo Lorenzo Maite |
Grupa 10 | Alin Dumitrescu | Petru Muntean | Marian Drăgănescu | Gonzalbo Lorenzo Maite |
Rase neomologate | Petru Muntean | Alin Dumitrescu | Gonzalbo Lorenzo Maite | Szabó Sándor |
Arbitri
Organizatorii își rezervă dreptul de a modifica lista arbitrilor.